GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 15952019

nr 1595 2019

Marianne Westman

(1928-2017), Sverige

Fat, + skålar mm, Picknick, Rörstrand. Längd: 16-30 cm

Kondition: slitage, missfärgningar

Marianne Westman, svensk keramiker född 1928 i Falun, död 2017.

Utrop:

800 kr

Såld:

900 kr

måndag 29 januari 2024
kl 19:41:48

  • Tema
  • 29 jan

50/60/70-tal

Läs mer om 50/60/70-tal

Marianne Westman

Läs mer om Marianne Westman
Rörstrand